JK Reikikoolil kolm säravat õpetaja tasemel lõpetajat

Reikiõpetus on vaimset arengut toetav terviklik esoteeriline süsteem, mis edendab oma olemuse sügavamat tunnetamist ja sisemist kooskõla ego ja vaimu vahel. Nagu kõik terviklikud esoteerilised süsteemid, arendab see õppijat ja ka õpetajat pidevalt edasi ja viib uutele tasanditele.

Reiki on Algallikast lähtuv tervendav energia, mida baastasemel vahendama võivad õppida kõik, selle täiuslik juhtimine ja valmisolek selle vahendamise õpetamiseks eeldab aga pühendumist ja tööd iseendaga. Igal aastal astub sadu õpilasi üle Eesti reiki I astme kursustele, meistritasemele jõuavad aga vaid tipud. Seetõttu on iga reikiõpetaja ja õnnelik oma kõrgtasemele jõudnud õpilaste üle.

Usui Reiki meistrisümbol

Reikiõpetaja Reet Karro kaheksas meister-õpetaja astme õpilane Maire Lõhmus on tallinlane, kes leiab, et Tartus on puhtam energeetika ja sellepärast valis siin läbi teha ka reikikoolituse  kõik kolm astet. Ta on enda teadmata reiki teel olnud juba lapsena, mil katsetas ilma muutmist ja muude väiksemate heategude tegemist. Olles hingelt budist, on tema moto olnud lapsest saati: Ära tee teisele seda, mida sa ei taha, et sulle tehakse. Aastaid tagasi kasvatas ta käte pealepanemisega kokku abikaasa murdunud varbaluud – oli kuulda ainult luuotste paikanihkumise krobinat.

Juunis 2019 reiki meister-õpetaja astme lõpetanud Maire Sirkel ja reikiõpetaja Reet Karro

Reikikursustel on ta saanud vahetu sideme reikiõpetuse kanaldaja Mikao Usuiga ning tunnetab tema juhendust ja toetust ka muul ajal. Õpetaja astme kursuse otsustas ta läbi teha kahes etapis: aprillis ja juunis, et süvitsi tajuda meistrisümbolit ja tunda end ise kodus III astme teoorias ja praktikas, enne kui õppida seda edasi andma. Aprillikuise kursuse järel tunnetas ta tugevat puhastumist, viimasedki ebapuhtad ja mittetoetavad elemendid lahkusid tema süsteemist. Maire kavatseb esialgu õpetada lähedasi ja tuttavaid. Kui tunneb, et on õige aeg, siis aga hakata ka õpetama.

Üheksas meistritaseme õpilane Tiiu Velk on Paidest. Paides teeb ta riigitööd, on aga pikalt huvitunud vaimsetest teemadest. Tema esimene reikiõpetaja oli Inge Aasa, teise astme läbis ta Tallinnas Kreet Rosina juures. Pärast teist astet otsis ta endale praktikavõimalust ja leidis selle Tartus. Viimase paari aasta jooksul on Tiiu olnud üks kõige pühendunumaid praktikatel käijaid ja teinud Reeda juures läbi ka õpetaja astme I poole – III astme kursuse meistrisümboli õppimisega.

Reikiõpetaja Reet Karro ja juunis 2019 õpetaja astme lõpetanud Tiiu Velk

Pärast III astme kursust tundis Tiiu, kuidas on muutunud veelgi teadlikumaks ja pühendunumaks, endale reikit vahendades tunnetas ta, kuidas tema ja reiki vibratsioonid järjest ühtlustuvad. See andis tunda ka isiklikus elus, mis muutus järjest harmoonilisemaks, ka mitu Tiiu töökaaslast ja abikaasagi hakkasid käima reiki praktikatel, sünergia järjest kasvas. Esialgu kavatseb Tiiu õpetada ja pühitseda oma lähedasi.

Reet Karro kümnes õpetaja astme õpetaja, elupõline pedagoog Liidia Raud tuli kursusele Valgast, olles lõpetanud eelmised reikiastmed Reeda õpetaja Anti Kreemi juures. Valgas ei olnud tal võimalust kohtuda teiste reikipraktikutega, ega osaleda reikipraktikatel. Selle eest oli ta reikiga põhjalikult tegelenud omal käel, tal oli tekkinud väga hea tunnetus ja isiklik suhe esimese kolme reikisümboliga. Ta pakkus ka kontaktreikit ja saatis kaugreikit oma lähedastele ja tuttavatele.

Reikiõpetaja Reet Karro ja 2019. aasta juunis õpetaja astme lõpetanud Liidia Raud

Õpetaja astme kursusele tuli ta pärast seda, kui tal oli tekkinud selge äratundmine, et nüüd on õige aeg ja ta vajab seda. Õpetaja astme kursuse esimesel päeval oli ta ainus õpilane, kuna Maire ja Tiiu olid selle läbi teinud juba varem. Väärib tunnustust, et ta elas väga ruttu sisse ja tegi endale ruttu omaseks ka meistrisümboli. Tulevikuplaanid on tal sarnased teistega – kõigepealt ise õpetaja astmega energeetiliselt üheks, seejärel vaikselt, omas tempos koolitama lähedasi ja tuttavaid. Võimalus hakata koolitama ka võõraid ja moodustama suuremaid gruppe, on alati ka sel reikiõpetajal, kes esialgu oma põhitööle keskendub, alati tagataskus.

Nagu juba öeldud, algas 2-päevane kursus III astme põhisisule, pühitsusele ja meistrisümbolile pühendatud esimese päevaga, kus õpetaja sai pühenduda ainult Liidiale. Teine päev oli mõeldud reikiõpetaja tarkuste omandamisele, sisaldades traditsiooniliselt pühitsusi ja pühitsuste harjutamist, I ja II astme põhipunktide arutamist, meditatsioone ja sisemist juhatust.

Mis oli seekord uus, oli asjaolu, et õpetaja Reet oli käinud paar kuud tagasi täiskasvanute koolitajate kursusel, mistõttu ta sai tutvustada ka peavoolu koolituskunsti nõudeid, soovitusi ja allikaid. Ühendab ju hea reikikursus iidsed traditsioonid ja tänapäevased meetodid.

Kursuse üks osa oli tunnustavat tagasisidet saanud kaugseanss 26 inimesele. Loe tagasisidet siit.


Maire, Tiiu ja Liidia said reiki meister-õpetaja tunnistused 16.06.2019.

Õnnitleme ja soovime tuult tiibadesse!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga