Reiki praktikaõhtu konfutsianismist ja reiki vann Tartus

Oodatud on kõik reikit õppinud. Tutvume lühidalt Hiinast pärineva Kaug-Ida eetika-, poliitika- ja filosoofiasüsteemi konfutsianismi seisukohtade ja põhimõtetega, teeme harjutusi ja kogeme konfutsianistlikku meditatsiooni. Õhtu jätkub mõnusa pika reiki vanniga ümber kahe laua.

Konfutsius

Reikis on konfutsianismi elemente. Konfutsianism on Hiinast pärinev Kaug-Ida eetika-, poliitika- ja filosoofiasüsteem. Selle tuumaks on sügava inimlikkuse (ren) tunnetamine. Konfutsius seadis esikohale vanema ja lapse vahelise suhte. Laps pidi üles näitama pojalikkust, olema oma vanematele kuulekas ja kohusetundlik, vanemad aga võlgnesid talle armastuse ja hoole. Selline suhe kajastus ka mujal, näiteks suhetes mehe ja naise või valitseja ja ministri vahel. Täielik võrdsus oli võimalik vaid sõprade vahel. Konfutsianism rõhutab ka selliseid inimlikke voorusi nagu ustavus, õiglustunne ja otsekohesus.

Konfutsius uskus, et täiusliku käitumise omandamiseks peab inimene õppima ja teostama li’d – rituaale ja kombeid, mis olid tema arvates ren’i kristalliseerunud avaldumisvormid ja mis tulenesid omakorda muistsetest väärtustest. Ta uskus, et li on nii võimas, et selle järgimine kogu südamest põhjustab isiksuse muutumise, mis vallandab omakorda ahelreaktsiooni ja mõjutab lõpuks kogu universumit. (Vikipeedia: https://et.wikipedia.org/wiki/Konfutsianism).

JK Reikikooli praktikaõhtu viib läbi reikimeister-õpetaja Reet Karro.

Koht: Juugakoda Tartus, Karlovas, Saekoja 36a-310.

Aeg: K, 19.02.2020 kell 18-21.45.

Osavõtutasu: 12-20 €, olenevalt võimalustest.

Palume registreeruda vormil https://goo.gl/forms/OPjnIWIQiC7gaYmg2 või e-postiga aadressil reikikool@juugakoda.ee või tel/SMS +372 56 49 27 69 (Reet).

Osalustasu tuleks maksta eelnevalt panka või sularahas kohapeal.
Panka makstes on saaja Juugakoda. Pank: Swedbank. Konto IBAN: EE752200221066957510, viitenumber: 2020020, seletuseks “praktika” ja kuupäev.

Meil olemas matid ja pealevõetavad pleedid kõigile osalejaile. Kaasa tuleks võtta vahetusjalatsid või soojad sokid, õhuke suur sall või pleed kummimati katmiseks, pehme peaalune ja soovi korral ka midagi tervislikku ühisele suupistelauale.

Kohtumiseni reiki praktikaõhtul!

Tänu kujutise eest: La Tobe ülikooli koduleht.