Reiki usutalitus pööripäeval 21.12.2020

Tartu Ülikooli usuteadlaste väitel on reiki religioon, kuna selle viljelejad usuvad reikienergia olemasolusse, kuigi see pole käegakatsutav ja silmaga nähtav. Meie JK Reikikoolis usume teadlasi ja seetõttu kasutame heameelega ära kirikutele tehtud erandi üldisel kontakthuvitegevuse keeluajal: “Avatuks tohivad jääda kirikud ja teised usuliste talituste toimumiskohad, kui järgitakse 50% täituvuse nõuet, 2+2 reeglit, maskikandmise kohustust ja kasutatakse desinfitseerimisvahendeid. Kirikutel ja usuliste talituste läbiviijatel tuleb armulaual ja teiste sakramentide jagamisel järgida viiruse leviku ennetamiseks vajalikke meetmeid.”

Järgime 50% täituvuse nõuet: meie 36m2 ruum lubaks mahutada 18 inimest, kuid meie lubame praktikale tulla maksimaalselt 8 praktikut + õpetaja. Meil on piisavalt ruumi, et järgida 2 + 2 reeglit. Meil on olemas desinfitseerimisvahendid, kuid eelistame ja soovitame nende asemel käte pesemist. Lubame maski asemel kasutada ka muid nina ja suud katvaid rõivaesemeid ning kuna reikipraktikute seas on eriti palju sensitiivseid ja ülitundlikke inimesi, arvestame nende erivajadustega: mask ei ole nõutav juhul, kui selle kandmine ei ole tervislikel põhjustel, erivajaduse, töö või tegevuse iseloomu tõttu või muid olulisi põhjuseid arvestades võimalik.

Meie usuline talitus algab kohalejõudmiseks ühispalvega ja jätkub oma usuliste kogemuste jagamisega. Kuulame, mida on öelnud pööripäeva, 21.12 ja sellele järgneva ajastu kohta usujuhid ja teadjad. Õnnistame ajastu sisse helirännakuga, mis algab pimedatest urgudest ja jõuab välja kirgaste mäetippudeni, vastavalt vahetuvad ka saatepillid.

Talituse teise poole lepime kokku kohapeal ja see oleneb kohaletulnute soovidest ja võimekusest. See võib olla nii soovidele ja unistustele energia andmine, täiesti kontaktivaba kaugreiki vann kui mõni muu pidulik ühistegevus.

Usutalitus toimub E, 21. detsembril kell 18.15-21.15 2020 Juugakojas, Saekoja 36a-310, Tartus. Nagu usutalitustel ikka, on sissepääs tasuta, kuid kohapeal kogutakse vabalt valitavas suuruses annetusi.

Usutalituse ja helirännaku viib läbi reikimeister-õpetaja Reet Karro.

Riided võiksid olla kihilised, jalas vahetusjalatsid või soojad sokid.

Info ja registreerumine: Reet Karro reet@juugakoda.ee tel 56492769.

Namaste, namaste, namaste!