Reiki

REIKI TERAAPIA           REIKIRAVI EETIKA         REIKI MATERJALID

Sõna „reiki“ on jaapanikeelne sõna, mis tähistab korraga nii tervendavat energiat kui selle vahendamise süsteemi.

Energiana mõeldakse reiki all Universumi kõrgeima jõu poolt juhitud elujõu energiat ehk universaalset eluenergiat. Me oleme püsivalt ümbritsetud selle energiaga, see on kõige olemuslik sisu. Reiki häälestus ühendab meid sellega ja Algallikaga vahetumalt.

Reikiravi on holistlik alternatiivteraapia, mis põhineb Ida käsitlusel energia voolamisest kehas ja seitsmest tšakrast (energiakeskusest). Kui energiavoolul on takistusi, blokeeringuid, tekib kurnatus, väsimus ja aegamööda ka haigused. Lisaenergia reiki näol aitab eluenergia jälle voolama. Reiki praktiseerijad vahendavad universaalset eluenergiat ja tegelevad emotsionaalse, spirituaalse ning füüsilise tervendamisega esialgu käte peale panemisega, edasijõudnuna aga juba ka lihtsalt soovikohaselt reikit saates.

Reikiõpetus sõnastati Jaapani õpetlase Mikao Usui poolt 20. sajandi alguses. See põhineb Tendai budismi esoteerilisel harul mikkyol, kuid hõlmab endas ka elemente märksa vanematest meditatsioonitehnikatest, sümbolitest ja usunditest, nt šintoism, šugendo, taoism, zen-budism ja konfutsianism. Samuti on reikit mõjutanud idamaised võitluskunstid, eriti aikido.

Õpetusena on reiki vaimset arengut toetav terviklik esoteeriline süsteem, mis edendab oma olemuse sügavamat tunnetamist, mõistmist ja seega sisemist kooskõla ego ja vaimu vahel.

Reiki eristub selgesti teiste energiateraapiate hulgast oma rõhuga eneseravile, spirituaalsetele põhimõtetele ja tervendajate akrediteerimisele häälestuste süsteemi abil.

TAHAN REIKI KOHTA ROHKEM TEADA (AJALUGU, PÕHIMÕTTED, TEADUSLIKUD ALUSED)

REIKI JA TEADUS

MIDA VÕIN OODATA REIKI TERAAPIALT/REIKIRAVILT

MISSUGUST EETIKAT JÄRGIB REIKITERAAPIA/REIKIRAVI RAKENDAJA

SOOVIN ROHKEM TEADA REIKIÕPPIMISE VÕIMALUSTE KOHTA

SOOVIN OLLA KURSIS JK REIKIKOOLIS ALGAVATE KURSUSTE JA ÜRITUSTEGA – KÄIN ISE VAATAMAS JK REIKIKOOLI KOOLITUSTE LEHTE JA/VÕI LIITUN JUUGAKOJA UUDISKIRJAGA, KUS ALGAVAID ÜRITUSI JA UUSI TUNNIPLAANE TUTVUSTATAKSE

OLEN LÕPETANUD REIKI I, II VÕI III ASTME KURSUSE. SOOVIN SAADA KUTSEID PRAKTIKAÜRITUSTELE JA JÄTKUKURSUSTELE – LIITUN REIKIPRAKTIKUTE LISTIGA

MIND HUVITAVAD GRUPIKAUGSEANSID. SOOVIN NEILE KUTSEID SAADA.